На цій іконі Божа Матір зображена в повний зріст, а на Її лівій руці Богонемовля. Примітна історія фрески «Благодатне Небо», що прикрашає Володимирський собор в Києві. Автором цього шедевру став знаменитий художник Віктор Васнецов.

Спочатку його запросили розписувати Володимирський собор в 1885 році, але художник відмовився через хворобу сина. Через деякий час Васнецов відпочивав на дачі і в один з вечорів був вражений зі своєї дружини: вона тримала на руках сина, який тягнувся ручками до весняного саду. Цей образ так глибоко вразив художника, що він вирішив написати Пресвяту Богородицю з Немовлям Христом в тому вигляді, в якому запам’ятав дружину і сина. На наступний день Васнецов телеграфував до Києва, що згоден прийняти участь у розписі собору.

У той же час і в самому споруджуваному храмі відбулося чудесна подія — на мокрій штукатурці в завівтарній частині раптово проступило зображення Діви Марії з Богомладенцем Христом. Немовля відкривало руки, наче обіймало весь світ. Свідком цього став керівник оздоблювальних робіт архітектор Адріан Прахов і його супутники. Перебуваючи під великим враженням, Прахов замалював на папері зображення, а всі присутні підтвердили правильність малюнка.

Коли Васнецов прибув до Києва, то представив архітектору свої ескізи. Прахов же показав художнику малюнок, зроблений в соборі. Обидва прийшли в трепет від побаченого — малюнок в точності збігався з ескізом. Два роки Васнецов працював над розписом собору. Написаний образ Божої Матері був канонізований і названий «Благодатне Небо».

Перед цим образом Божої Матері моляться про зцілення від душевних і фізичних хвороб. До неї звертаються, коли просять про настанову на шлях християнської віри тих, хто веде неправедний спосіб життя.

ПРЕСВЯТАЯ БОГОРОДИЦЕ, ВРЯТУЙ УКРАЇНУ!