У статті розглядається історія ікони Божої Матері «Призри на смирення», її давні корені та надзвичайна подія 1993 року, коли її лик відбився на склі в Києві. Стаття також описує визнання цього образу чудотворним Священним Синодом Української Православної Церкви.

Важливе релігійне свято ікони, що вразила світ своєю чудотворною історією

Ікона Божої Матері «Призри на смирення» вперше згадується у Псковському літописі у 1420 році. Протягом століть вона виконувала важливу релігійну роль та викликала поклоніння вірян.

На жаль, стародавній образ ікони не дійшов до наших днів. У XIX столітті не було згадок про стародавню ікону, і можливо, вона загинула під час одного зі стихійних лих.

Списків ікони Божої Матері «Призри на смирення» відомо небагато. У київський Свято-Введенський чоловічий монастир цю ікону передала схимонахиня Феодора, що зберігала її у себе 55 років.

Але найцікавіше трапилося в серпні 1993 року, коли лик Богородиці з Немовлям у чудесний спосіб відбився на склі. Київські вчені провели дослідження і прийшли до висновку, що зображення на іконі є нерукотворним, і не змогли дати наукового пояснення цьому диву.

Відзначимо також, що наказом Священного Синоду Української Православної Церкви від 22 листопада 1995 року святий образ Божої Матері «Призри на смирення» був визнаний чудотворним. Це подія важлива для вірян і підкреслює релігійну важливість цієї ікони в Україні.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Свята Божа Матір, “Призри на смирення”, молимося перед Твоєю святою іконою з покорою і благоговінням. Ти, яка прийняла в своєму серці слово Боже і народила Спасителя нашого Ісуса Христа, допоможи нам знайти смирення і милосердя в наших серцях.

Ми благаємо Тебе, Матір Милосердя, прийми наші молитви та прохання, і веди нас по шляху праведності та духовного росту. Віримо в Твою благодатну опіку і Твою неоцінену любов до нас, грішних.

Молимося, щоб Ти вислухала наші молитви і піднесла їх до Твого Сина, Ісуса Христа. Нехай Твоя свята ікона нагадує нам про Твою найвищу благодать і допомагає нам служити Богу, нашим співбратам у смиренні та любові. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія