Внаслідок російського обстрілу храм Архистратига Михаїла в селі Зміївка був повністю зруйнований. Окрім цього, громада змушена боротися з вимогами ХОЕК щодо сплати боргів за електроенергію, яка не постачається з часу окупації.

Втрата та борги: російський обстріл знищив храм Архистратига Михаїла, а громада Зміївки стикається з несправедливими вимогами ХОЕК

У середу, 26 червня, село Зміївка біля Берислава, Херсонської області, стало свідком чергового варварського нападу. Російські війська нанесли нищівний обстріл по храму Архистратига Михаїла, призвівши до його повного знищення. Храм згорів разом із усім майном, яке було всередині. Це черговий приклад зневаги окупантів до української культурної та духовної спадщини.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Зранку, у соціальних мережах почали з’являтися відео, на яких можна побачити полум’я та руїни храму. Громада села Зміївка, яка завжди об’єднувалася навколо цього святого місця, сьогодні опинилася у відчаї. Храм був не лише духовним центром, але й осередком культурного життя села. Зараз, коли все зруйновано, питання відновлення храму стає під великим питанням.

Не менш тривожним є той факт, що попри повну відсутність електропостачання з моменту окупації, Херсонська обласна енергопостачальна компанія (ХОЕК) продовжує вимагати від громади сплати боргів за електроенергію. Громада храму сумлінно оплачувала рахунки до серпня 2022 року, підтримуючи українську енергетику навіть у найважчі часи. Однак, після деокупації електропостачання так і не відновилося, а продовжувати сплачувати за послугу, яка не надається, стало безглуздо.

Настоятель храму наголосив, що громада фактично переплатила за декілька місяців, однак ХОЕК наполягає на сплаті боргів. Це викликає обурення серед людей, які змушені виживати в умовах постійних обстрілів і без базових умов життя, таких як електрика.

У цей складний час, громада храму Архистратига Михаїла потребує підтримки більше, ніж будь-коли. Херсонська єпархія Православної Церкви України закликає державні органи та відповідальні служби втрутитися у цю ситуацію. Потрібно не тільки вирішити питання з боргами за електроенергію, але й розробити план відновлення храму.

Чиновники та комерсанти, які працюють у теплих кабінетах, мають усвідомити всю серйозність ситуації. Війна йде не лише на фронті, але й у життях мирних громадян, які страждають від безвідповідальних рішень та байдужості. Громада Зміївки, яка вірить у відродження свого храму, заслуговує на справедливість і підтримку.

Джерело: Херсонська єпархія ПЦУ