«Будь-який злочин проти державності – це не лише порушення Кримінального кодексу. Це спроба розхитати нашу країну. Тому ми маємо з особливою увагою оцінювати масштаби таких загроз. Та реагувати на них відповідно», – з заяви голови СБУ Івана Баканова.

Слідчим суддею Шевченківського районного суду м. Києва Антонюк М.С., було розглянуто у відкритому судовому засіданні в залі суду у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва скаргу громадської організації «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» в особі голови Шевчук Н. М. на бездіяльність уповноваженої особи Служби безпеки України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань та винесено ухвалу – зобов`язати уповноважену особу Служби безпеки України виконати вимоги ч.1 ст.214 КПК України та невідкладно, але не пізніше 24 годин, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві голови громадської організації «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Шевчук Н. М. розпочати розслідування, через 24 години з моменту внесення таких відомостей, надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Державний герб України

Справа № 761/28437/21
Провадження № 1-кс/761/16460/2021

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

       11 серпня 2021 року м. Київ

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Києва Антонюк М.С., за участю секретаря Тарасенка В.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у приміщенні Шевченківського районного суду м. Києва скаргу громадської організації «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» в особі голови ОСОБА_1 на бездіяльність уповноваженої особи Служби безпеки України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

ВСТАНОВИЛА:

05 серпня 2021 року громадська організація «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» в особі голови організації ОСОБА_1 звернулася до Шевченківського районного суду м. Києва зі скаргою на бездіяльність уповноважених осіб Служби безпеки України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, в якій просила зобов`язати уповноважених осіб Служби безпеки України внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення за заявою голови ГО «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» ОСОБА_1 від 26 липня 2021 року.

Як на підставу звернення до суду зі скаргою заявник посилається на положення ст.303 КПК України та обґрунтовує її тим, що 26 липня 2021 року голова ГО «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» ОСОБА_1 , за допомогою поштового зв`язку, звернулася до Служби безпеки України із заявою про вчинення кримінального правопорушення. Вказану заяву було отримано уповноваженою особою Служби безпеки України 28 липня 2021 року.

Однак, всупереч вимогам ст.214 КПК України та на час звернення до слідчого судді зі скаргою, у встановлений процесуальним законом строк, уповноваженою особою Служби безпеки України відомості про кримінальне правопорушення за заявою до Єдиного реєстру досудових розслідувань не внесено, досудове слідство не розпочато, витяг з ЄРДР заявнику не надано, що свідчить про порушення вимог КПК України.

Голова ГО «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилася, повідомлялася про час та дату розгляду скарги завчасно та належним чином. На електронну пошту суду від представника заявника адвоката Бохенка С.Ю. надійшла заява про розгляд справи без участі представників ГО «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія», у якій останній також зазначив, що скаргу підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.

З врахуванням того, що для розгляду вказаної категорії скарг встановлено скорочені терміни, а особа, яка подала скаргу, будучи повідомленою про час та дату розгляду скарги, до суду не з`явилась, враховуючи позицію представника заявника про можливість розгляду скарги без його участі, з метою дотримання вимог ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, яка гарантує право кожного на справедливий і публічний розгляд його справи впродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, слідчий суддя вважає за доцільне розглянути скаргу у відсутність представників заявника.

Уповноважена особа Служби безпеки України, бездіяльність якої оскаржується, будучи належним чином повідомленою про час та місце розгляду скарги, у судове засідання не з`явилася.

Разом з цим, відсутність у судовому засіданні особи, бездіяльність якої оскаржується, не перешкоджає розгляду скарги.

Дослідивши скаргу та додані до неї матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Як вбачається зі змісту скарги та встановлено у судовому засіданні, 26 липня 2021 року голова ГО «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» ОСОБА_1 , за допомогою поштового зв`язку, звернулася до Служби безпеки України із заявою про вчинення кримінального правопорушення. Вказану заяву було отримано уповноваженою особою Служби безпеки України 28 липня 2021 року, що підтверджується документами долученими до скарги.

Станом на день розгляду скарги відомості про вчинене кримінальне правопорушення не були внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та досудове розслідування не розпочато.

Відповідно до ч.1 ст.214 КПК України слідчий, дізнавач, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Частиною 5 ст. 214 КПК України визначено, зокрема, що достатнім для початку досудового розслідування є повідомлення даних, які можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення.

Дана обставина зобов`язувала уповноважених осіб Служби безпеки України внести передбачені законом відомості до ЄРДР та розпочати досудове розслідування.

Згідно з п. 1 ч.1 ст. 303 КПК України на досудовому провадженні може бути оскаржена бездіяльність слідчого, дізнавача, прокурора, яка полягає, зокрема, у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення.

Враховуючи те, що після звернення ГО «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» з заявою про вчинення кримінального правопорушення, відповідні відомості про кримінальне правопорушення не були внесені уповноваженою особою Служби безпеки України до Єдиного реєстру досудових розслідувань, що є порушенням вимог КПК України, слідчий суддя вважає, що скарга ГО «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» в особі голови ОСОБА_1 на бездіяльність уповноваженої особи Служби безпеки України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, підлягає задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 3, 26, 37, 40, 214, 303, 306, 307, 309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИЛА :

Скаргу громадської організації «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» в особі голови організації ОСОБА_1 на бездіяльність уповноваженої особи Служби безпеки України, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань, – задовольнити.

Зобов`язати уповноважену особу Служби безпеки України виконати вимоги ч.1 ст.214 КПК України та невідкладно, але не пізніше 24 годин, внести до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про кримінальне правопорушення, викладені у заяві голови громадської організації «Фонд пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» ОСОБА_1 від 26 липня 2021 року, яку було отримано уповноваженою особою Служби безпеки України 28 липня 2021 року, розпочати розслідування та через 24 години з моменту внесення таких відомостей надати заявнику витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Апеляційна скарга на ухвалу слідчого судді може бути подана безпосередньо до Київського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Ухвала слідчого судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.

Слідчий суддя М.С. Антонюк

Таким чином Петранюк Тарас Іванович відтепер офіційно є підозрюваним у кримінальному провадженні за статтею Державна зрада.

Нагадаємо, що Петранюк Т. І. є діючим архієпископом Православної Церкви України керуючим Тернопільсько-Бучацькою єпархією, членом Священного Синоду у відповідності до відомостей оприлюднених на офіційному сайті УПЦ/ПЦУ.

Також ця «духовна» особа є фігурантом ще двох кримінальних проваджень у Луганській та Тернопільській областях:

  • 15 жовтня 2010 р. надійшла Заява від потерпілого Плугіна Дмитра Володимировича до Управління державної служби боротьби з економічною злочинністю УМВС України в Луганській області, порушено кримінальну справу №12012030050000359 за ч. 4 ст. 190 КК України (Шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах) по відношенню до єпископа ТИХОНА (ПЕТРАНЮКА ТАРАСА ІВАНОВИЧА 19.10.1976 р. н.), відповідальність за скоєний злочин за законодавством КК України передбачає до 15 років позбавлення волі. Подробиці за посиланням.
  • 30 липня 2019 надійшла Заява від голови ГО «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» Шевчук Наталії Михайлівни до Управління НП у Тернопільській області в результаті чого зареєстровано кримінальне провадження за №12019210010002209 з правовою кваліфікацією КК України ст. 396 ч. 1 (Заздалегідь не обіцяне приховування тяжкого чи особливо тяжкого злочину).
    Подробиці за посиланням.

Далі буде… 

Пресслужба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія