Сьогоднішній день, 3 листопада, буде позначено як один з ключових в історії незалежної православної церкви, що постає в Україні.

Так прокоментував у Facebook директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України Ростислав Павленко підписання сьогодні Угоди про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом.

“В історії незалежної Православної Церкви, яка постає в Україні, сьогоднішній день буде позначено як один з ключових. На рівні з зустріччю між Вселенським Патріархом Варфоломієм і Президентом Порошенком 9 квітня та рішенням Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату 11 жовтня про підтвердження автокефалії та повернення до всеправославного спілкування немосковського українського Православ‘я”, – написав Павленко.

Він підкреслив, що Президент Порошенко і Вселенський патріарх Варфоломій “підписали угоду про те, що в Україні постає Автокефальна Православна Церква, її Предстоятелю надається Томос; Держава Україна в межах законодавства, а Вселенський Патріархат – канонічними засобами сприяють її конституюванню, насамперед – її зв’язкам із Вселенським Православ‘ям”.

Павленко також зазначив, що для налагодження постійної комунікації і співпраці створюється Представництво Вселенського Патріархату у Києві; це і є те Ставропігійне Представництво, створення якого передбачене у рішенні Синоду від 11 жовтня ц.р. Ця місія знаходитиметься у Андріївській церкві, переданій Вселенському Патріархату в користування.

“Зроблено ще один крок до отримання Томоса“, – резюмував директор Національного інституту стратегічних досліджень при Президентові України.

Як повідомляв Укрінформ, Президент України Петро Порошенко, який нині перебуває з офіційним візитом у Туреччині, та Вселенський Патріарх Варфоломій підписали у Стамбулі Угоду про співпрацю та взаємодію між Україною та Вселенським Патріархатом.

11 жовтня синод Вселенського патріархату ухвалив рішення надати Томос про автокефалію православній церкві в Україні. Тепер у Києві має бути скликано Собор за участю архієреїв УПЦ КП, УАПЦ, а також УПЦ МП, які звернулися до Вселенського Патріарха з проханням про Томос. Собор здійснить церковне об’єднання, утворивши єдину помісну УПЦ, і обере її предстоятеля. Після цього відбудеться отримання предстоятелем єдиної помісної автокефальної УПЦ Томоса як документа (грамоти).

Джерело УКРІНФОРМ