Тернопільська Обласна Державна Адміністрація надіслала відповідь на запит щодо збереження пам’ ятки архітектури місцевого значення Червоногородський замок (XVII-XIX століття) та Свято-Петро-Павлівського чоловічого монастиря.

 

Голові громадської організації

“Фонд пам’яті Блаженнішого
Митрополита Мефодія”
Наталії ШЕВЧУК
 
Про розгляд звернення щодо
збереження комплексу
пам’ яток архітектури
 
Шановна пані Наталія!
Обласна державна адміністрація розглянула Ваш лист від 18.05.2020 щодо збереження комплексу пам’яток архітектури місцевого значення: руїни палацу XVII-XIX століть і костьолу, а також залишків початку будівництва гідроелектростанції у колишньому поселенні Червоногород Нирківської сільської ради Заліщицького району, і повідомляє наступне.
 
Відповідно до розпоряджень голови Тернопільський обласної державної адміністрації від 10 серпня 2001 року номер 362 “Про передачу приміщень у власність Тернопільсько-Подільської єпархії УАПЦ” ( із змінами) Тернопільський єпархії Української Автокефальної Православної Церкви було передано безоплатно у власність комплекс пам’яток архітектури місцевого значення : руїни палацу XVII-XIX століть і костьол 1716 року для влаштування монастиря, а також залишки початку будівництва гідроелектростанції у селі Нирків Заліщицького району Тернопільський області. Частина вказаного комплексу, а саме – нежитлова будівля руїн палацу XVII-XIX століть, загальною площею 717 кв. м, згідно із рішенням Тернопільського облвиконкому від 25 січня 1989 року номер 15 “Про виключення із спи сків і взяття під державну охорону пам’яток архітектури і містобудування місцевого значення по Тернопільський області” є пам’ яткою архітектури місцевого значення (охоронний номер 467-М).
 
З метою збереження вказаної пам’ятки архітектури Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви уклала з управлінням містобудування та архітектури обласної державної адміністрації охоронний договір від 18 червня 2003 року номер 133. Погодження на відчуження руїн палацу XVII-XIX  століть у колишньому поселенні Червоногород Нирківської сільської ради Заліщицького району релігійній організації “Консисторія ( єпархіальне управління) Тернопільської єпархії УАПЦ” обласна державна адміністрація не надавала.
 
Ухвалою Господарського суду Тернопільської області від 23 жовтня 2019 року справа номер 921/623/19 відкрито провадження у справі за позовом Управління Тернопільсько-Бучацької єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) до товариства з обмеженою відповідальністю “Джуринфортеця” про визнання недійсним правочину з передачі релігійною організацією Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви у власність ТОВ “Джуринфортеця” як не грошового майнового вкладу до статутного капіталу об’єкту нерухомого майна нежитлової будівлі ( руїн палацу XVII-XIX століть, загальною площею 717 кв. м), що розташована у селі Нирків Заліщицького району. Обласна державна адміністрація залучена у якості третьої особи на стороні позивача і надала всі необхідні документи до матеріалів справи.
 
Інформація щодо відчуження Тернопільської єпархією Української Автокефальної Православної Церкви іншого нерухомого майна у селі Нирків Заліщицького району Тернопільської області, що не є об’єктом культурної спадщини, в обласній державній адміністрації відсутня.
 
Рішення, дії чи бездіяльність органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Ви вправі оскаржувати у передбаченому чинним законодавством порядку.
 
З повагою
Заступник голови адміністрації
Віктор УСТЕНКО
 
 
Голова Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія Наталія Шевчук прокоментувала відповідь Тернопільської ОДА:
 
“Тернопільська Обласна Державна Адміністрація в особі Заступника голови адміністрації пана Віктора Володимировича, в листі від 22.06.2020 за номером 05-4162/15 на моє ім’я, надали вичерпну  інформацію та чи призабули, чи свідомо опустили з виду вельми цікаву інфу, що саме ними після відчуження руїн палацу XVII-XIX  століть у колишньому поселенні Червоногород Нирківської сільської ради Заліщицького району релігійною організацією “Консисторією (єпархіальним управлінням) Тернопільської єпархії УАПЦ, – державними посадовцями Тернопільський обласної державної адміністрації які, як стверджують не надавали згоди на відчуження, і не знали, і навіть не здогадувались, і повинні забезпечувати охорону культурної спадщини, саме цими людьми – після втрати нашою церквою майна відразу було укладено і підписано охоронний договір з пані Кузан Ольгою Миколаївною – керівником ТОВ “ДЖУРИНФОРТЕЦЯ” і новою власницею Петро-Павлівського чоловічого монастиря Тернопільської єпархії ПЦУ (правонаступниці УАПЦ). 
 
Тож виходить, що вони не знали, згоди на відчуження не надавали, а охоронний договір з ТОВ “ДЖУРИНФОРТЕЦЯ” підписали – чудотворці, а не посадовці. Нажать питань більше, аніж відповідей…” – сказала Наталія Шевчук. 
 
Прес-служба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія